konfigurujte

Modernizace výtahu

konfigurátor
 
Modernizace a rekonstrukc

Modernizujeme a rekonstruujeme

Více o službě

Novinka ! ONYX – trakční výtah bez strojovny určený pro malou hlavu šachty a malou prohlubeň

10.10.2017

Standardní požadavky výtahové firmy na výšku hlavy výtahové šachty (výška šachty od úrovně nejvyšší stanice do stropu šachty) a na hloubku prohlubně (hloubka šachty od úrovně nejnižší stanice na dno šachty) jsou nekompromisní - hlava více než 3,6 m, prohlubeň 1,1 m.

Bohužel, kvůli tomu se šachta často nevejde do vnitřní části objektu, neboť míří do konstrukce krovu, eventuálně dokonce přesahuje výšku střechy. Ve spodní části se pak dostává pod úroveň založení stavby, kde hrozí průnik spodní vody, nebo jiné technické potíže. Při stavbě výtahové šachty vedle domu pak vzniká tubus značně přesahující výšku štítu, což domu na kráse nepřidá. Nemusí se však jednat jen o již vystavěné domy. Podobné potíže mohou vyplavat na povrch i při projektování zcela nové stavby.

A právě tyto stavební starosti odstraňuje výtah typu ONYX. Současně však dává možnost instalace i do výškových budov, neboť dopravní zdvih 45 m pro něho není problém.

    

Bezstrojovnový výtah ONYX má mnohem menší výškové nároky na oba konce výtahové šachty než klasické výtahy. Vyžaduje hlavu šachty pouhých 2,7 m, což je výška běžného patra obytného domu, a prohlubeň jen 0,5 m (jde o minimální rozměry). Tím se ONYX odlišuje od standardních výtahů. Tyto skromné výškové požadavky umožní vestavbu či přístavbu výtahové šachty téměř do všech objektů, aniž přitom dojde k problémům s krovem, se střechou nebo s pronikáním spodní vody. Přitom nabízí naprosto stejnou kvalitu jízdy a jednoduchost obsluhy jako klasický výtah. Jen vedle šachty v nejvyšším podlaží je nutné počítat s umístěním elektrického rozváděče, který stojí přímo u výtahových dveří.

ONYX nabízí zákazníkům širokou škálu možností vnitřního provedení, nosností a dopravní rychlosti. Nabídka nosností začíná na 300 kg a vrcholí na 1000 kg. Ze zvolené nosnosti vyplývají rozměry kabiny a šachty. Kabina se vyrábí ve dvou provedeních – průchozí nebo neprůchozí. Od nosnosti 450 kg plní rozměrové požadavky pro osoby upoutané na invalidní vozík. Plně automatické šachetní i kabinové dveře jsou samozřejmostí. Standardní rychlost je 1 m/s.

Vzhled vnitřku kabiny odpovídá posledním módním trendům. Stěny, podlahu, strop nebo dveře si zákazník vybírá z katalogu, který obsahuje desítky možností. Mezi možnostmi výbavy jsou velkoplošná zrcadla, obklady a madla z nerezového materiálu či keramické obklady. Velký výběr je i mezi typy ovladačů (tlačítek) výtahu, a to jak pro kabinu, tak pro nástupiště.

  

Důležitým ukazatelem pro zájemce o instalaci výtahu je údaj o elektrickém příkonu. ONYX je vybaven elektromotory od příkonu 4,1 kW po 6,9 kW (pro standardní rychlost 1 m/s). Příkon se mění v závislosti na požadované nosnosti a jmenovité rychlosti klece. Obecně platí: čím vyšší nosnost a rychlost, tím vyšší je nárok na elektrický příkon.

ONYX je vyráběn a montován podle nejnovějších technických norem pro výtahy ČSN EN 81-20/50. Podrobnější údaje o rozměrech šachet, kabin a dveří jsou uvedeny zde. Detailnější informace o možnostech výbavy, o cenových relacích a o dodacích podmínkách poskytnou obchodní zástupci společnosti Výtahy VOTO

»zpět do archivu novinek