konfigurujte

Modernizace výtahu

konfigurátor
 
Modernizace a rekonstrukc

Modernizujeme a rekonstruujeme

Více o službě

Do jaké míry je nová ČSN EN 81-20 a ČSN EN 81-50 jiná oproti dřívější normě ČSN EN 81-1+A3, resp. ČSN EN 81-2+A3?

Nové normy jsou zcela jinak koncipovány než předchozí ČSN EN 81-1 resp. 81-2. Nová ČSN EN 81-20 slučuje pod jeden předpis dřívější podmínky pro projektování a konstruování trakčních výtahů (lanových) a pro projektování a konstruování hydraulických výtahů.

Zvýšení pevnosti dveří

Zásadní novinkou je zvýšení požadavku na pevnost dveří, a to jak šachetních, tak kabinových. Ty nově musejí odolávat mnohem vyšším silám a musejí projít certifikací u oprávněné zkušebny. Dveře budou podstatně odolnější proti vandalům, bez potíží vydrží například náraz rozjetého, plně naloženého nákupního vozíku. V podstatě totéž platí i pro stěny šachty.

Nárazníky, klece a protiváhy

Nové jsou též požadavky na nárazníky klece i protiváhy. Ty musejí akumulovat mnohem vyšší energii než předchozí provedení. Zjednodušeně řečeno: kabina musí v případě havárie dosednout na nárazník jako do peřin. Nová ČSN EN 81-50 je pak zcela nový předpis, jenž podrobně stanoví podmínky pro certifikaci jednotlivých bezpečnostních prvků (omezovače rychlosti, zachycovače, nárazníky apod.). Všechny novinky mají pozitivní účinek v oblasti bezpečnosti výtahového provozu, a to jak pro cestující, tak pro servisní pracovníky.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.