konfigurujte

Modernizace výtahu

konfigurátor
 
Modernizace a rekonstrukc

Modernizujeme a rekonstruujeme

Více o službě

Kolik stojí provoz výtahu?

Náklady za provoz výtahů v bytovém domě se rozúčtují mezi uživateli bytů v domě na základě dohody. Náklady platí jen ti nájemci, kteří výtah využívají. Nájemci žijící v bytech od třetího nadzemního podlaží platí vždy. V případě, že jsou v bytovém domě společné prostory v podzemních podlažích dosažitelné výtahem, jsou náklady rozúčtovány všem nájemcům a uživatelům.

Co všechno náklady zahrnují?

Náklady za provoz výtahu zahrnují náklady na elektrickou energii, náklady za servis, povinné revize a prohlídky výtahu a elektrických rozvodů sloužících pro výtah, čištění a mazání výtahu, výměnu žárovek, běžné opravy a údržbu výtahu, nátěry kabin a šachet, výměnu rozbitých skel výtahu nebo šachetních dveří a náklady na vyproštění z výtahu.

Odborné prohlídky výtahů (ČSN 27 4002)

U výtahů je nutné provádět pravidelné odborné prohlídky v provozu, odborné zkoušky a inspekční prohlídky na základě norem ČSN 27 4002 (Bezpečnostní předpisy pro výtahy – provoz a servis výtahů) a ČSN 27 4007 (Bezpečnostní předpisy pro výtahy – prohlídky pro zkoušky výtahů v provozu). Prohlídky provádí revizní technik a náklady s tím spojené se odvíjí podle jednotlivých firem.

Podle ČSN 27 4002 se odborné prohlídky u výtahů určených k dopravě osob a osob a nákladů provádějí ve lhůtách uvedených v tabulce:

Druh výtahu Lhůty provádění odborných prohlídek v měsících
  Kategorie I.
Výtahy uvedené do provozu po 31.12.1992
Kategorie II.
Výtahy uvedené do provozu před 1.1.1993
Výtahy určené k dopravě osob nebo osob a nákladů v budovách s převažujícím volným přístupem veřejnosti. 3 2
Výtahy určené k dopravě osob nebo osob a nákladů v budovách používaných převážně uživateli budovy s omezeným přístupem veřejnosti. 4 3

Zdroj: http://www.revizaci.cz/revize/zdvihaci/vytahy

Odborné zkoušky výtahů (ČSN 27 4007)

Výtahy jsou dále podrobovány odborným zkouškám podle ČSN 27 4007 – Bezpečnostní předpisy pro výtahy. Zkoušky výtahů v provozu se provádějí v rámci 3 až 6 let podle kategorie, zda se jedná o výtahy k dopravě osob nebo osob a nákladů nebo výtahy určené pouze k dopravě nákladů.

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.