konfigurujte

Modernizace výtahu

konfigurátor
 
Modernizace a rekonstrukc

Modernizujeme a rekonstruujeme

Více o službě

Volit hydrauliku nebo lano?

Dobrý den, prosím o doporučení nejvhodnějšího řešení (hydraulika nebo lano) z hlediska ceny pro novostavbu bytového domu se 6 stanicemi (suterén, 4NP + podkroví). Děkuji za odpověď.

Odpověď

Nedá se jednoznačně říci, co je lepší, jestli hydraulika nebo lano. Obě varianty mají svoje pro a proti a vždy záleží na vás. Pokud bych vám měl něco doporučit, tak by to byl hydraulický výtah. Z hlediska ceny by to bylo levnější. Dále z hlediska hlučnosti stroje a celého výtahu bych též volil hydrauliku, protože strojovnu můžete umístit mimo šachtu někam do sklepních prostor. To jsou dvě hlavní výhody hydrauliky.

Nevýhodou je nákladnější provoz. Ale pokud se jedná o obytný dům, kde provozní špička je ráno a odpoledne, tak si myslím že se vyšší cena provozu nějak extrémně nepromítne. Další nevýhoda je, že většinou investor nechce zabírat místo v domě strojovnou výtahu, tak volí lanový výtah bez strojovny. Ale pokud je prostor, tak se dá strojovna umístit třeba pod schody.

Závěr: Vždy velmi pečlivě zvažte používání výtahu, tzn. frekvenci provozu, hlučnost a samozřejmě cenu. Ve finále ten rozdíl ceny není tak veliký, jestli zvolíte lanový výtah bez strojovny nebo hydraulický výtah.

Naše realizace:

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.