konfigurujte

Modernizace výtahu

konfigurátor
 
Modernizace a rekonstrukc

Modernizujeme a rekonstruujeme

Více o službě

Je lepší výtah modernizovat nebo celý kompletně vyměnit?

Řada výtahů v České republice neodpovídá dnešním standardům či bezpečnosti provozu. Jaké výtahy ale modernizovat a jaké už kompletně vyměnit?

Modernizace a rekonstrukce výtahů

U starších výtahů je dobré zvážit otázku, zda bude dostačující rekonstrukce, nebo bude rozumnější výměna celého výtahu. Nahrazením jednotlivých komponent u výtahu lze výrazně zlepšit jeho vlastnosti. Mezi podstatná vylepšení výtahu patří změna nosnosti, rychlosti a zdvihu výtahu. Výhodami rekonstrukce je nízká spotřeba a tichý chod.

Výměna výtahu

Výměna starého výtahu za modernizovaný zařízení je další možností, jehož hlavní výhodou je, že výtah poté odpovídá platným normám a předpisům. Nové bezpečností komponenty a elektronické systémy zajišťují vysokou bezpečnost a spolehlivost výtahu. Podle dostupných financí pak lze přistoupit k postupné modernizaci nebo provedení celé výměny výtahu za nový.

Rekonstrukce nebo výměna u starých výtahů?

Staré výtahy, které byly vyrobeny před rokem 1993, jsou v dezolátním stavu a často bývají nebezpečné, nespolehlivé a esteticky nevyhovující. Navíc jsou pomalé a často zastavují nepřesně na jednotlivých patrech.

U starých výtahů platí obě možnosti. Prvním řešením je výměna poškozených a nefunkčních částí výtahů. Toto řešení je vhodné v případě, že je rozbitých částí a několik a výměna se ekonomicky vyplatí. Ve většině případů je ale lepší druhá varianta a tou je komplexní výměna zařízení.

Důvody, proč výtah modernizovat nebo vyměnit:

  • bezpečnost přepravovaných osob
  • spolehlivost
  • úspora při provozu

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.